ارز های دیجیتال

چرا روند صعودی اتریوم ادامه دارد ؟

جمعه 10 اردیبهشت 1400 :

هر چند که در بازار ارز دیجیتال همه نگاه‌ها به بیت کوین است، اما اخیراً قدرت خریداران در بازار بیت کوین کاهش یافته است. بعد از این‌که بیت کوین به نزدیکی ۶۵ هزار دلار رسید، سقوط کرد. علت رشد قیمت بیت کوین به اوج تاریخی جدید هم عرضه عمومی سهام کوین بیس بود. در حال حاضر قیمت بیت کوین حتی از سطوح قیمتی ماه فوریه هم پایین‌تر رفته است.
درحالی‌که بیت کوین در ثبت اوج‌های جدید به مشکل خورده، اتریوم (ETH) اوج‌های قیمتی جدیدی را ثبت می‌کند. نه‌تنها اتریوم با رشد قیمتی مواجه است، بلکه اخیراً توجهات را هم به خود جلب کرده است. اتریوم در برابر نوسانات شدید قیمتی بازار ارز دیجیتال، انعطاف‌پذیری خوبی نشان داده و توانسته به روند صعودی ادامه دهد.
از دید تحلیل فاندامنتال، افراد زیادی از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) استقبال کرده‌اند. امور مالی غیرمتمرکز شامل معاملات مالی، وام‌دهی، ابزار مشتق و … می‌شود. تمامی این امورات مالی توسط فناوری بلاک چین انجام می‌شوند. اما نکته جالب توجه در این رابطه این است که بیت کوین هیچ کدام از این خدمات را ارائه نمی‌کند. بیت کوین یک ارز دیجیتال ساده است و تنها می‌توان آن را نگهداری کرد و یا به شخص دیگری واگذار کرد. بیت کوین هیچ ارتباطی با قراردادهای هوشمند ندارد. اما در مقابل اتریوم تمامی این قابلیت‌ها را دارد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد طرفدار DeFi در حال فروش بیت کوین و خرید اتریوم هستند.
رقیب اصلی اتریوم، ارز دیجیتال جدید BNB است. این ارز دیجیتال تمامی خدمات اتریوم را با سرعت بیشتر و هزینه کمتر ارائه می‌کند. بر همین اساس می‌توان گفت که آینده روند قیمتی اتریوم به میزان محبوبیت خدمات DeFi و استقبال مردم از ارز دیجیتال BNB بستگی دارد. اگر طرفداران DeFi به دنبال خدماتی ارزان و سریع باشند، بدون شک به سمت BNB خواهند رفت نه اتریوم.

 

ثبت نام و معامله در بازار فارکس (کارگزاری آلپاری)

مشاهده بیشتر
تبلیغ ویرا سرمایه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا