روانشناسی بازارمدیریت ریسک و سرمایه

استراتژی فردی معامله گری – استاد محمود حسینی

;مقدمه ای بر این دوره آموزشی
انضباط، هدفمند بودن، عاقلانه فکر کردن و هوشمندی از بارزهای اصلی هر معامله گر موفق است. یک معامله گر موفق می داند که قرار است به کجا برود و چگونه راه و مسیر اختصاصی خود را بسازد. همچنین می داند که اجزای زندگی او از هم جدا نیستند و بر همدیگر تاثیر می گذارند.

زندگی شخصی و کاری، آروزها و نیازها بر معامله گری او تاثیر دارند و از آن تاثیر می پذیرند. احساسات بعنوان نشانگر همیشه به او می گویند که در مسیر درست است یا دچار انحراف از خواسته ها یش شده است. عصبانیت، حس انتقام و سایر احساسات منفی به معنی این است که او از خواسته خود دور شده است و حس شادی و خوشحالی به معنی نزدیک شدن آروزهایش است. اما زمانی که دچار تلاطم روانی می شود یعنی دچار سرگشتگی است و نیاز به انسجام دارد.

یکی از بهترین روشهای ایجاد انسجام در معامله گری و زندگی داشتن برنامه جامع راهبردی است. انضباط و هدفمند بودن با داشتن این برناهم جامع ملموس تر میشود و عقلانیت و هوشمندی با لحاظ شدن در برنامه جامع خود را در فعالیت های مالی فرد به خوبی نشان می دهد.

ردیف عنوان لینک حجم زمان
0 مقدمه و آغاز کلام
نمایش 25MB 15min
1 مرحله اول : برنامه ریزی برای برنامه ریزی/ تعیین افق زمانی / تعیین چشم انداز / تهیه بیانیه ماموریت / شفاف سازی باورها و ارزش ها / ارزیابی
نمایش 110MB 61min
2 مرحله دوم : تحلیل و بررسی عوامل دورنی /  تحلیل و بررسی عوامل بیرونی / بررسی نیازها و انتظارات
نمایش 69MB 48min
3 مرحله سوم : تلفیق جدول های مرتبط / ماتریس نقشه زمینه های راهبردی / تعیین اهداف بلند مدت / تدوین، ارزیابی و انتخاب استراتژی ها / ترسیم نقشه راه
نمایش 79MB 55min
4 مرحله چهارم : برنامه ریزی کوتاه مدت
نمایش 39MB 28min
5 مرحله پنجم : بررسی کلی و ارزیابی قبل از اجرا / تعیین متریک و معیارهای اندازه گیری
نمایش 16MB 12min
6 مرحله ششم : سیستم معاملاتی
نمایش 19MB 13min
مشاهده بیشتر
تبلیغ ویرا سرمایه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا